Dlaczego należy korzystać z pochłaniacza pyłu do paznokci?Dlaczego warto, a raczej, dlaczego należy korzystać z pochłaniacza pyłu do paznokci?

Często uważa się, że pochłaniacz pyłu jest niepotrzebny, przecież bez niego, bez problemu można wykonać paznokcie. Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna. Wykonano badanie, podczas którego stwierdzono, że kosmetyczka, zajmującą stylizacją paznokci, może wdychać do kilku kilogramów pyłu rocznie. Dane te są naprawdę bardzo niepokojące. Klientki, oczywiście w mniejszym stopniu są narażone na wdychanie pyłu, jednakże zabieg bez stosowania efektywnie działającego pochłaniacza pyłu pozostawia widoczny pył na ich odzieży. Chyba każda z nas chciałby, korzystać z usług kosmetycznych wiedząc, że zarówno klienci, jak i kosmetyczka są bezpieczni, a wykonywany zabieg nie przyczynia się do uszczerbku na zdrowiu żadnej ze stron. 

Ochrona przed pyłem jest bardzo ważna. Zawarte w nim mikroskopijne elementy przenikają do pęcherzyków płucnych, powodując schorzenia. Pylica, astma oskrzelowa to zaledwie kilka spośród wielu chorób. Często pojawiają się u nich też problemy ze wzrokiem i zapalenie spojówek.

W tym artykule przedstawię pochłaniacz, który jest idealną receptą na pył tworzący się podczas piłowania.  Jest wzorem do naśladowania. Dlaczego? Tego dowiecie się poniżej.

Produkt, który chciałabym opisać to pochłaniacz Afinia NDC Mobile. Jest dostępny na stronie afinia.pl,  gdzie znajduje się profesjonalny sprzęt kosmetyczny. Bazując na pozytywnych opiniach, doświadczeniu w branży firmy, zdecydowałam się na zakup z ich strony. Pochłaniacz przyszedł do mnie w  ekspresowym tempie, solidnie i starannie zapakowany.

Ja zdecydowałam się na pochłaniacz mobilny. Jest przenośny, dzięki temu bez problemu mogę go umieścić w innym miejscu czy transportować. Mobilny typ świetnie sprawdzi się dla osób, które wykonują paznokcie w różnych miejscach. Sam pochłaniacz wygląda bardzo profesjonalnie. Jest wykonany bardzo estetycznie, z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Uniwersalny design świetnie komponuje się ze stanowiskiem kosmetycznym, nadając jednoczenie profesjonalizmu, waloru estetycznego.

Na stronie dostępne są również pochłaniacze blatowe. Taki pochłaniacz montuje się w blacie biurka. Dzięki temu mamy więcej miejsca do pracy, nie ograniczamy go sobie. Jest to opcja bardzo dyskretna, na blacie biurka widać jedynie kratkę, maskownice wykonaną ze szlachetnej stali, do której wsysany jest pył.

Jak działa pochłaniacz pyłu?

Pochłaniacze pyłu dostępne na rynku często rozdmuchują pył albo pochłaniają niewielką jego ilość. Urządzenie Afinia pozwoli rozwiązać problem unoszącego się pyłu. Tutaj ważna jest moc zasysania zanieczyszczeń, którą zapewniają solidne silniki zamontowane w środku. Pochłaniacz Afinia jest na tyle mocny, że pozwala na wyeliminowanie fruwających wokół stylistki i klientki drobinek. Co ważne, pochłaniacz Afinia wyposażony jest w filtr, którego działanie polega na zatrzymaniu zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia. Precyzja wykonania filtru węglowego lub poliestrowego zapewnia, że nawet najdrobniejsza i najmniejsza cząsteczka pyłu zostanie zatrzymana. Po uruchomieniu urządzenia, rozpoczyna się pochłanianie pyłu, który tworzy się podczas piłowania. Czyste, przefiltrowane powietrze jest odprowadzane na zewnątrz. Zapewnia to komfort oddychania stylistce paznokci oraz klientce.

Unoszący się pył podczas zabiegu manicure, nieestetycznie się osadza. Lampa, biurko, otoczenie — wszytko jest w pyle, nie wspominając już o dłoniach, czy włosach. Drobinki pyłu docierają nawet do siedzących w pobliżu osób. Zastosowanie pochłaniacza pozwala zniwelować pył paznokciowy w bardzo dużym stopniu.

Pochłaniacz Afinia to produkt, który jako jeden z niewielu pozwala wyeliminować problem pyłu. Efektywność pracy, uzyskana przez znakomite parametry daje diametralną różnicę podczas pracy.

Parametry:

  • Wymiary – 360 x 302 x 92 mm (długość x szerokość x wysokość)
  • Waga urządzenia: 2,3 kg
  • Moc: 50W
  • Moc wchłaniania pyłu: 230 m³/h
  • poziom hałasu do 59 DB

Jak widać, parametry naprawdę robią wrażenie. Dzięki nim pochłaniacz wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku.

Miałam okazję pracować już na niejednym pochłaniaczu. Żaden z nich niestety nie spełnił moich oczekiwań, lecz zmieniło się to od kiedy wypróbowałam pochłaniacz Afinia opisany w tym wpisie. Dzięki niemu nasza przestrzeń jest wolna od szkodliwego pyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + 16 =