Modne paznokcie – jakie wybrać?W ostatnim czasie słowo manicure nabrało całkiem innego znaczenia. Jeszcze do niedawna paznokcie stanowiły nieobowiązkowy dodatek. Dominowały klasyczne odcienie, a paznokcie zazwyczaj malowane były na jeden kolor. Jednak moda na neonowe paznokcie i nieco bardziej wyraziste wzorki, czy różnego rodzaju metody zdobienia odwróciły świat manicure do góry nogami. 

W obecnych czasach słowo uroda nabrało całkiem nowego znaczenia. Modne paznokcie stały się obowiązkowym dopełnieniem każdej stylizacji. Paznokcie we wcześniejszych latach nie były tak ważne jak dzisiaj, a mało kto odwiedzał salon kosmetyczny w celu wykonania manicure. Pielęgnacja dłoni, a także paznokci stały się rzeczą codzienną, tak jak wizyta u fryzjera, czy codzienny makijaż. 

Modne paznokcie – jakie wybrać?

Sztuka zdobienia paznokci jest tak różnorodna, że każdy z nas poprzez swój manicure może wyrazić siebie. Kolorem paznokci oraz zdobieniami możemy pokazać swoją indywidualność, kreatywność, a nawet wyrazić swój nastrój. Kolory paznokci zazwyczaj dobieramy do obecnie panującej pory roku, wiosną i latem sięgamy po pastele, jesienią i zimą zaś po bardziej stonowane i ciemniejsze kolory. Podczas wyboru manicure wiele osób kieruje się także kolorystyką swojej garderoby, a także pracą a dokładniej obowiązującym w niej dress code. Wiele czynników wpływa na to, jaki kolor paznokci wybieramy w danym momencie. Czasem mamy ochotę na bardziej rzucające się w oczy i przykuwające uwagę pazurki, a innego dnia zależy nam na czymś bardziej delikatnym i subtelnym. 

W obecnych czasach mamy nieograniczone możliwości kolorystyczne i zdobieniowe. Wybierając się do salonu kosmetycznego na manicure, na naszych paznokciach możemy sobie zażyczyć praktycznie wszystko. Uzdolnione manicurzystki wykonują naprawdę prawdziwe arcydzieła na paznokciach, a ich pomysłowość i kreatywność nie zna granic. 

Modne paznokcie to takie, które nie tylko wyglądają pięknie, ale także wyrażają nasze emocje i są jednocześnie częścią naszej stylizacji, w pewnym stopniu ją dopełniając. Paznokcie powinny być zadbane, piękne i przede wszystkim nie przesadzone. 

Wybierając się na wizytę do kosmetyczki warto wcześniej przejrzeć inspiracje na paznokcie i wybrać jakąś inspirację, na której chcemy się wzorować. Ułatwi nam to przekazanie stylistce paznokci to, czego tak naprawdę oczekujemy i na jakich paznokciach czy też zdobieniach nam zależy. 

Podsumowując, paznokcie w obecnych czasach są częściej kobiecego wizerunku. Warto o nie zadbać i sprawić, by zawsze wyglądały zadawalająco. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × cztery =