Czym zastąpić hybrydę? Dlaczego coraz częściej wybieramy manicure tytanowy

Od wielu lat w salonach kosmetycznych króluje hybryda. Wszystko za sprawą jej wytrzymałości, dzięki której można się cieszyć pięknymi paznokciami nawet 21 dni. Jednak w ostatnim czasie klientki zaczęły mieć coraz większe wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa korzystania z lampy UV. Dlatego zaczęły szukać alternatywy, równie trwałej jak hybryda, ale jednocześnie wykonanej bez naświetlania promieniami UV. Dzięki temu coraz większą popularność zyskuje manicure tytanowy.Manicure tytanowy – jaki zestaw?

Cuccio Dip System to bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych metoda stylizacji paznokci proszkami akrylowo-tytanowymi. Dwutlenek tytanu czyli biel tytanowa ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. A wszystko to dzięki jego niesamowitym właściwościom. Jest on naturalnym barwnikiem, ma właściwości bakteriobójcze, działa jak filtr przeciwsłoneczny. Jednocześnie jest niezwykle wytrzymały co powoduje, że paznokcie tytanowe są bardziej trwałe niż hybrydowe.

Manicure tytanowy – szybka i prosta stylizacja.

Ogromną zaletą Dip Systemu jest szybkość jego wykonania. Jest to najszybsza dostępna na rynku metoda stylizacji paznokci. Kupując zestaw klient otrzymuje wszystkie produkty potrzebne do wykonania manicure. Wykonanie jest stosunkowo proste, jednak trzeba pracować niezwykle szybko i starannie. W pierwszej kolejności należy przygotować płytkę paznokcia jak do każdego manicure. Następnie odtłuszczamy paznokieć i używamy primer. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazo-topu i szybkie zanurzenie paznokcia w wybranym kolorze pudru. Pudry są bardzo napigmentowane co zapewnia doskonałe krycie. Ponieważ baza i klej bardzo szybko schną każdy paznokieć robimy osobno. Na pierwszą warstwę pudru nakładamy klej między warstwowy i ponownie zanurzamy paznokieć w pudrze. Kolejno nakładamy bazo-top i po jego przeschnięciu aktywator. W zestawie znajduje się również oliwka dzięki której skórki będą pięknie nawilżone, a jednocześnie odżywione ponieważ olejek zawiera proteiny mleka, miód oraz witaminy.

Każda butelka z preparatem jest oznaczona kolejnym numerem co znacznie ułatwia pracę i pozwala uniknąć pomyłek.

Stylizację tytanową usuwa się dokładnie tak jak hybrydową: mocząc w acetonie lub frezarką. Należy jednak pamiętać, że frezarką trzeba pracować bardzo umiejętnie, aby nie przepiłować płytki paznokcia.

Poza trwałością Cuccio Dip System ma zdecydowanie więcej zalet. Ma właściwości wzmacniające płytkę paznokcia, ponieważ bazo-top zawiera w składzie wapń i witaminę E. Paznokcie są odżywione i zdrowo wyglądają. W bardzo łatwy sposób można zamaskować odrost, co w przypadku hybrydy jest niemożliwe.

Paznokcie tytanowe – dla kogo?

Jeśli zależy Ci na zdrowych i pięknych paznokciach to metoda tytanowa jest najlepszym rozwiązaniem. Salony kosmetyczne w Polsce również coraz chętniej wprowadzają tą usługę do swojej oferty. Dodatkowo w czasach pandemii więcej kobiet decyduje się na zakup i wykonywanie manicure tytanowego w domowym zaciszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *