Jak rozpocząć swoją przygodę z manicure hybrydowym?

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Każda z nas powinna poświęcić trochę czasu na swój manicure i sprawić, aby zawsze wyglądał pięknie. Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się manicure hybrydowy, co sprawiło, że bardzo rzadko sięgamy po tradycyjne lakiery. Hybrydy pozwolą nam uzyskać efekt pięknych i zadbanych paznokci, bez różnego rodzaju odprysków, co bardzo często miało miejsce w przypadku zwykłych lakierów. Dodatkowo nasze paznokcie będą wzmocnione i mniej łamliwe.

Metoda hybrydowa pozwoli nam cieszyć się pięknym manicure nawet do 3 tygodni, co jest ogromną zaletą. W porównaniu do tradycyjnych lakierów, gdzie musiałyśmy malować paznokcie co kilka dni, lakiery hybrydowe robią naprawdę duże wrażenie.

Paznokcie hybrydowe możemy wykonać w salonie kosmetycznym, ale także w domowym zaciszu. Na pewno każda z Was sobie poradzi z jego wykonaniem, ponieważ wbrew pozorom manicure hybrydowy wcale nie jest trudny.

Jak rozpocząć swoją przygodę z manicure hybrydowym?

Manicure hybrydowy może stać się świetną zabawą. Perfekcyjnie wykonywane stylizacje wymagają od nas ćwiczeń i cierpliwości, ale z biegiem czasu, każda z Was dojdzie do wprawy. Wykonywanie paznokci w domu daje nam wiele udogodnień – sama dla siebie jesteś stylistką, możesz być na bieżąco z paznokciowymi trendami, wykonując na nich ciekawe wzorki i zdobienia.Co jest zatem niezbędne do wykonania manicure hybrydowego?

– Najważniejsze – Lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe to jeden z najważniejszych elementów manicure hybrydowego, bez nich ani rusz. Zdarza się wymieniać narzędzia do manicure hybrydowego, jednak to właśnie lakiery kupujemy najczęściej. Co rusz wchodzą nowe kolory i kolekcje hybryd, kusząc nas i zachęcając do zakupu. Każda z okazji jest dobra na zakup nowego koloru do swojej kolekcji. Jeśli zastanawiacie się jakie kolory lakierów wybrać, odpowiedź jest prosta – takie, jakie tylko Wam się podobają.

– Kolejna kwestia to Bazy i Topy

To również niezbędne produkty do wykonania manicure hybrydowego. Mogą one mieć różne funkcje, poza tymi podstawowymi, dlatego też w ofertach znajdziecie różne rodzaje.

Baza hybrydowa to pierwszy lakier, który nakładamy na wcześniej przygotowaną płytkę paznokci. To właśnie od niej zależy przyczepność i trwałość całego manicure.

Top hybrydowy to ostatnia warstwa, która ma za zadanie utrwalenie całego manicure. Firmy produkujące produkty do stylizacji paznokci oferują nam różnego rodzaju topy, w wersji świecącej, matowej, z warstwą dyspersyjną czy też bez.

– Jakie lampy do paznokci będą odpowiednie?

Wykonanie manicure hybrydowego będzie niemożliwe, kiedy nie będziemy mieli do tego odpowiedniej lampy do paznokci. Wybór lamp do paznokci jest naprawdę duży. Wybierając odpowiednią lampę, powinniśmy zwrócić uwagę na jej moc, prościej mówiąc im większa moc tym lepiej. Zbyt słaba lampa posiada długi czas utwardzania oraz nie zawsze poradzi sobie z zastygnięciem każdego lakieru hybrydowego.

– Niezbędne będą także akcesoria i płyny

Do wykonania manicure hybrydowego, potrzebny nam będzie także aceton, cleaner oraz waciki bezpyłowe.

Cleaner to preparat, który pozwoli nam odtłuścić płytkę paznokci. Używamy go jeszcze przed nałożeniem bazy.

Aceton to kolejny niezbędnik w przypadku manicure hybrydowego. To właśnie przy jego użyciu ściągamy hybrydę.

Waciki bezpyłowe służą do przemywania paznokci, ich ogromną zaletą jest fakt, iż nie pozostawiają żadnych pyłków ani paprochów. Pozwolą nam na dokładne przemycie paznokci cleanerem.

Manicure hybrydowy z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody. Jest bardzo wygodny co sprawiło, że pokochało go wiele kobiet. Rozpoczęcie przygody z hybrydami nie jest wcale czymś skomplikowanym. Wystarczy zainwestować w podstawowe akcesoria do jego wykonania. Oczywiście nie należy się zniechęcać i poddawać, po pierwszej nieudanej próbie. Jak każda z Was wie, praktyka czyni mistrza, dlatego też za każdym kolejnym razem Wasze pazurki będą coraz ładniejsze, aż w końcu dojdziecie do perfekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć + sześć =