Jak zrobić proste kwiatki na paznokciach krok po kroku

W dzisiejszym poście pokażę wam jak zrobić paznokcie w kwiatki, które są trendem tej wiosny. Są one bardzo dziewczęce i wcale nie takie trudne na jakie wyglądają. Poniżej krok po kroku jak można je w bardzo prosty sposób wykonać.


1. Malujemy paznokcie jasno niebieskim lakierem. Uwielbiam malować paznokcie pastelowymi kolorami na wiosnę, tworzą one wspaniałe tło do różnych ciekawych wzorków.

2. Następnie wybieramy głęboki liliowy lakier i za pomocą pędzelka robimy kilka plamek w losowo wybranych miejscach, z których powstaną kwiatki. Nie trzeba być bardzo dokładnym. Wystarczy zrobić 2-3 plamki.

3. Kolejno wybieramy ciemniejszy fioletowy i w innych miejscach robimy również 2-3 plamki na paznokciu. Niektóre plamki z których zrobimy kwiatki mogą na siebie nachodzić – według mnie to super wygląda.

4. Teraz wybieramy jakiś zielony lakier, w moim przypadku była to neonowa zieleń do namalowania naszym kwiatuszkom kilku liści.

5. Czas na środki kwiatków. A więc wybieramy ciemniejszy lakier, ja wybrałam z brokatem i malujemy w środku naszych plamek małe kropeczki.

6. Na samym końcu malujemy paznokcie nabłyszczaczem, bądź bezbarwnym lakierem.

7. Dodatkowo możemy jeszcze w wolne przestrzenie między kwiatuszkami dodać kilka cyrkoni. Ja wybrałam w kolorze złotym. Cyrkonie nakładamy na mokry lakier.

Pamiętajcie, jeśli nałożycie cyrkonie należy jeszcze raz pomalować paznokcie lakierem bezbarwnym lub nabłyszczaczem, aby lepiej się trzymały.

Zdjęcia: cutepolish

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *