Bezpieczeństwo i Higiena Podczas Wykonywania Manicure – Produkty do Dezynfekcji + Akcesoria Marki SEMILAC

Sterylność, dbanie o czystość to bardzo ważny aspekt o który powinnyśmy dbać podczas robienia paznokci. Niestety jest on nie często poruszany i wiele osób o nim zapomina.

Przeglądając blogi o tematyce związanej z paznokciami bardzo rzadko natrafiałam na wpisy poświęcone właśnie tej tematyce. Wiele osób, które robią paznokcie w domowym zaciszu nawet nie wiedzą że należy przestrzegać higieny stanowiska pracy.

Mam nadzieję, że ten wpisem uświadomi Wam, jak to jest ważne. Nie chodzi tylko o dobro, komfort klienta ale także o nasze bezpieczeństwo. Brak dezynfekcji powierzchni pracy, blatów, narzędzi może spowodować przenoszenie się groźnych i niebezpiecznych mikroorganizmów. Bakterie są wszędzie, zawsze były i będą. Należy więc przygotować stanowisko pracy tak by w jak największym stopniu je wyeliminować. Bakterii nie widać, dlatego walka z nimi polega na przestrzeganiu norm dezynfekcji i sterylizacji narzędzi, miejsca pracy. Należy również pamiętać o tym, że niektóre przyrządy do wykonania manicure czy pedicure są jednorazowego użytku.Pokaże Wam jak w prosty sposób zadbać o higienę stanowiska pracy, która jest rzeczą pierwszorzędna i obowiązkową bazując na produktach Semilac. Poniżej zaprezentowałam Wam kilka produktów, które świetnie się sprawdza i pomogą zachować nam sterylność.

SEMILAC ŻEL ANTYBAKTERYJNY

Produkt przeznaczony głównie do dezynfekcji rąk. Preparat na bazie alkoholu etylowego. Aplikacja jest bardzo prosta. Wystarczy jedno naciśnięcie pompki i zaaplikowanie żelu metodą wcierania. Może być on stosowany wszędzie tam gdzie wymagane są wysokie standardy higieny. Nie zaleca się jednak stosować go na podrażnioną skórę. Jest bardzo poręczny i ze względu na szerokie zastosowanie możemy go wziąć wszędzie ze sobą.

 

SEMILAC SPRAY ANTYBAKTERYJNY

Produkowany jest na bazie alkoholu etylowego, który wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, wirusobójcze i prątkobójcze. Sposób użycia jest bardzo prosty należy spryskać dłonie klientki, następnie wmasować preparat. Ważne jest to, że spray w żaden sposób nie wypływa negatywnie na trwałość manicure.

 

SEMILAC PŁYN DO DEZYNFEKCJI

Preparat do dezynfekcji o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, prątkobójczym i wirusobójczym. Przeznaczony jest do dezynfekcji powierzchni roboczych, zabiegowych oraz akcesoriów. Jest to niezbędny preparat w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym, od którego należy rozpocząć, wykonywanie stylizacji żelowej bądź hybrydowej.

 

CĄŻKI DO SKÓREK

Wykonane z stali nierdzewnej, odporne na korozję. Posiadają ostrza o długości 3mm i są bardzo ostre. Pozwalają w szybki sposób pozbyć się naskórka. Dzięki odpowiedniej sterylizacji, możemy znacznie wydłużyć ich żywotność.

 

PATYCZKI DREWNIANE SEMILAC QUALITY

Patyczki z drzewa kamforowego. Posiadają dwie różne końcówki, które świetnie przydadzą się podczas wykonywania manicure. Usprawniają pracę, są bardzo przydatne należy jednak pamiętać że są jednorazowego użytku.

 

PUSHER SEMILAC

To narzędzie wielokrotnego użytku należy jednak pamiętać o dezynfekcji. Posiada dwie różne końcówki, za których pomocą możemy perfekcyjnie odsunąć skórki. Znajduje również zastosowanie podczas usuwania lakieru hybrydowego. Pusher wykonany jest ze stali chirurgicznej.

 

OLIWKA DO PAZNOKCI

Pięknie wykonany manicure to nie wszystko, należy pamiętać również o skórkach. Oliwka do paznokci odpowiednio je nawilży, oraz zapewni wypielęgnowany wygląd dłoniom!

 

Na zdjęciach zobaczycie również  SEMILAC HEART BOXJest to Pudełko wykonane z wysokiej jakości kartonu. Nada się do przechowywania naszych akcesoriów kosmetycznych. Świetnie sprawdzi się jako opakowanie na prezent. Jest bardzo pojemne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − dziewięć =