5 Domowych sposobów na łamliwe i rozdwajające się paznokcie

Codzienny kontakt z różnymi środkami czyszczącymi, brak odpowiednich witamin i minerałów oraz niewystarczająca pielęgnacja sprawiają, że nasze paznokcie są miękkie, kruche i rozdwajają się.

5 Domowych sposobów na łamliwe i rozdwajające się paznokcie

Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów dzięki którym Twoje paznokcie znów będą zdrowe i piękne.



1. Moczenie paznokci w oliwie z oliwek

Moczyć paznokcie w oliwie z oliwek ok. 10 -15 minut dziennie przez miesiąc, a następnie dwa razy w tygodniu po tym terminie. To niedrogi zabieg domowy, który pomoże wzmocnić nasze uszkodzone i słabe paznokcie.

2. Ubieraj gumowe rękawiczki do prac domowych

Podczas zmywania naczyń i sprzątania warto założyć rękawiczki. Detergenty i środki czyszczące są nie korzystne dla Twoich paznokci, powodując ich wysuszenie i złuszczanie.

3. Pamiętaj o witaminach

Witaminy są niezbędne nie tylko dla dobrego samopoczucia, ale również są ważne dla naszych paznokci. Brak witaminy A, witaminy C i wapnia może powodować suche, łamliwe paznokcie.

4. Masuj swoje paznokcie

Masowanie paznokci stymuluje przepływ krwi co wspomoże wzrost zdrowych paznokci. Użyj balsamu nawilżającego i masuj swoje dłonie, skórki i same paznokcie.

5. Pij dużo wody

Wszyscy wiemy, jak dobra jest woda dla naszego ogólnego stanu zdrowia. Niewystarczająca ilośc płynów w organizmie powoduje, że skóra oraz paznokcie tracą nawilżenie przez to stają się słabe i podatne na różne uszkodzenia.

1 Komentarz

  1. Osobiście jeszcze poza tymi sposobami stosuję skrzyp polny. Moje paznokcie są bardzo mocne, długie i rosną bardzo szybko. Stosuję Bio – Silica Max. Działa świetnie także na włosy i skórę, pewnie to kwestia bogatego składu, ma też ekstrakt z pokrzywy, która też doskonale wpływa na organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 4 =